• projekt UNPLUGGED

Program univerzálnej prevencie užívania návykových látok

UNPLUGGED

Naša škola v spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v školskom roku 2017/2018 realizuje jedinečný program univerzálnej prevencie užívania návykových látok Unplugged medzi dospievajúcimi.

Program Unplugged je školský preventívny program, ktorý budú realizovať na našej škole vyškolení učitelia  medzi žiakmi  7. ročníka.

Čo sa žiaci naučia?

informácie o návykových látkach a dôsledkoch ich užívania

riešiť problémy

rozhodovať sa

zvládať svoje emócie

efektívne komunikovať

vytvárať pozitívne vzťahy vo svojom okolí

odolávať tlaku prostredia

nevyhýbať sa zodpovednosti

Nadobudnutím týchto spôsobilostí sa žiaci stávajú odolnejšími voči užívaniu návykových látok.

Ako to bude prebiehať?

Program je rozdelený do dvanástich 45-minútových lekcií, ktoré bude realizovať vyškolený pedagóg v priebehu vyučovania. Žiaci si budú informácie a spôsobilosti osvojovať najrôznejšími aktivitami interaktívneho charakteru.

Súčasťou tohto programu bude  aj vyplnenie anonymného dotazníka, ktorý má za úlohu zistiť mieru účinnosti tohto programu. Výsledky programu budú k dispozícii po jeho ukončení.

Viac informácií o projekte a programe Unplugged nájdete na http://www.upjs.sk/filozoficka-fakulta/katedra-pedagogickej-psychologie-a-psychologie-zdravia/KPPaPZ/. Prípadne sa môžete obrátiť na náš pracovný tím: unplugged.unplugged2017@gmail.com.

Informácie pre rodičov:Unplugged_rodicia_-_info_na_stranku.pdf

Realizátor projektu:

Katedra pedagogickej psychológie a psychológie zdravia

Filozofická fakulta, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach

• Považská 12 040 11 Košice Slovakia