• STRAVA očami detí

•    Vážení rodičia, starí rodičia a milé deti,
          dovoľujeme si Vás osloviť, aby ste sa zúčastnili na aktualizácii nových receptúr do školských jedální, a to zeleninových, bezmäsitých a zemiakových pokrmov. Táto aktivita pod názvom „Aktualizácia Materiálovo-spotrebných noriem na rok 2016 očami detí“

...  sa organizuje na rozšírenie receptúr, ktoré si navrhnú samotné deti. Mali by to byť pokrmy, ktoré sa varia doma a sú Vaše obľúbené.
          Získané vhodné receptúry budú pracovnou skupinou vedúcich školských jedální v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice spracované, odvarené a odoslané na MŠVVaŠ SR.
          Pri posudzovaní nových noriem a ich zaradení do praxe sa bude vychádzať z nasledovných odporúčaní:

• zníženie príjmu tuku, spotreby soli, preferovať soľ s obsahom jódu,
                                             • zníženie spotreby jednoduchých cukrov,
                                    • zvýšenie spotreby vitamínu C,
                           • zvýšenie spotreby vlákniny,
                  • zvýšenie spotreby rastlinných bielkovín.

Žiaci, ktorých najvhodnejšia a najlepšia receptúra bude zaradená do Materiálno-spotrebných noriem aktualizovaných v roku 2016, budú odmenení zaujímavou cenou počas metodického dňa pri príležitosti Svetového dňa výživy.

Tento návrh na aktualizáciu Materiálno-spotrebných noriem očami deti bol navrhnutý s cieľom, že si ich navrhnú samotné deti, a že budú mať svoje vlastné receptúry, ktoré obľubujú.

Receptúru môžete doručiť vedúcej ŠJ do 7.3.2016 na priloženom vzorovom tlačive.     Receptury_deti.doc

• Považská 12 040 11 Košice Slovakia