• Svetový deň behu

SVETOVÝ DEŇ BEHU - Športové súťaže počas svetových dní zdravia

WORLD´S DAY OF RUNNING – Sports competitions

Dátum:  5. 11.2008

Miesto konania: ZŠ, Považská 12, Košice, Slovenská republika - Atletický štadión Technickej univerzity, Watsonova č.4, Košice

Účastníci: Všetky partnerské školy vo svojich  krajinách - koord. SK, P1 CZ, P2 HU, P3 PL - žiaci, učitelia, asociovaní partneri koord. SK, AP P1 CZ, AP P3 PL

Predpokladané výsledky, vrátane výsledných produktov:  športové súťaže

Svetový deň behu začal v našej škole už 4.10.2008 besedou s bývalým trojnásobným víťazom Mezinárodného maratónu mieru v Košiciach, MUDr. Pavlom Kantorkom, ktorý bol čestným hosťom 85. ročníka MMM v Košiciach.

Na hodinách výtvarnej výchovy žiaci kreslili výkresy s tematikou behu, z písmen abecedy vytvorili názov našej športovej aktivity v slovenskom aj v anglickom jazyku.

Svetový deň behu sme realizovali 5.11.2008 na Atletickom štadióne Technickej univerzity na Watsonovej č. 4 v Košiciach. Zapojilo sa doň 429 žiakov našej základnej školy od 1.- 9. ročník. Žiaci jednotlivých ročníkov a tried spoločne zabehli jedno 400 metrové kolo, spolu  zabehli 171 kilometrov  a 600 metrov.

Žiaci mali na tričkách logo Svetového dňa behu. Víťazom bol každý, kto dobehol do cieľa. Odmenou pre jednotlivé triedy bol diplom.

Svetový deň behu pokračoval sledovaním ukážok rôznych techník behu. Predviedli nám ho naši hostia, členky Atletického klubu Olympia pri Športovom  gymnáziu na Triede SNP 104 v Košiciach, reprezentantky Slovenska, pod vedením svojej trenérky, Mgr. Henriety Rusnákovej, ktorá ich výkony odborne komentovala. Bežecké techniky, ako sú nízky a vysoký skiping, predkopávanie, zakopávanie, násobené odrazy, podskočný poklus, tzv. kolesá, šprint, maratónsky beh, bežeckú chôdzu sledovali naši žiaci z tribúny atletického štadióna.

Na záver Svetového dňa behu si žiaci vyskúšali na atletickom štadióne aj skok do diaľky či  hod granátom.

Priebeh Svetového dňa behu sme zdokumentovali digitálnym fotoaparátom a videokamerou. Výsledky domácej projektovej práce sme zaznamenali na projektovej nástenke. Partnerom v jednotlivých

krajinách sme  poslali písomnú  správu a CD s fotografiami. Videozáznam zo športového dňa bude súčasťou dokumentárneho filmu, výsledného produktu  druhého roku našej spolupráce.