• Svetový deň bez tabaku

WORLD´S DAY WITHOUT TOBACCO - SPORTS COMPETITIONS

Dátum:  31. 5. 2008

Miesto konania: ZŠ, Považská 12, Košice, Slovenská republika

Účastníci: Všetky partnerské školy vo svojich  krajinách - koord. SK, P1 CZ, P2 HU, P3 PL - žiaci, učitelia, asociovaní partneri koord. SK, AP P1 CZ, AP P3 PL

Predpokladané výsledky, vrátane výsledných produktov:  športové súťaže

Svetový deň bez tabaku začal v našej škole rozhlasovou reláciou o škodlivosti fajčenia. Pod vedením pani učiteľky L. Kačovej ju pripravili žiačky VIII. B triedy. Táto téma bola aj náplňou  vyučovacích hodín etickej výchovy. Počas športových aktivít, do ktorých sa zapojili žiaci 1.a 2. stupňa, učitelia a športoví tréneri, členovia Comenius tímu  rozdávali v areáli školy letáčiky s informáciami o právach dieťaťa na ochranu pred fajčením.

Žiaci 1. stupňa museli preukázať svoju rýchlosť, obratnosť, šikovnosť, zručnosť pri skákaní vo vreci, pri kopaní gólov do futbalovej bránky, pri skákaní so švihadlom,  prekonávali slalom s floorbalovou hokejkou, čo najrýchlejšie sa museli presunúť zo štartu do cieľa bez straty stolnotenisovej loptičky na lyžičke. Súťaže, ktoré sa konali na betónovom ihrisku a na trávnatej ploche za veľkou telocvičňou, pripravili pani učiteľky 1. - 4. ročníka.

Žiaci 2. stupňa, chlapci 5. - 9. ročníka, hrali futbal na multifunkčnom aj na veľkom trávnatom ihrisku, dievčatá sa zapojili do vybíjanej, hádzanej a prehadzovanej na multifunkčnom  ihrisku. Veľkým oživením športového dňa boli vzájomné zápasy žiakov 2. stupňa a ich učiteľov, Mgr.V.Birošovej, RNDr.K.Melišovej, RNDr.E.Molnárovej, Ing. M. Magušku a RNDr. Ľ. Hvozdoviča. Rozhodcami športových zápolení boli  Mgr.G.Klimová, Mgr.T.Pollák, Mgr.J.Lukáč, p.P.Hyžnaj, Ing. M. Maguška. Športovú časť  projektového dňa  na pozvanie  Mgr.T. Kollára, ZRŠ, obohatilo vystúpenie tanečnej skupiny Grimmy z Prešova, štvorylka v podaní žiakov 2. stupňa  našej  ZŠ, ktorú nacvičili s Mgr.G.Klimovou. Žiakov 1. stupňa zaujala práca psovoda.

Priebeh Svetového dňa bez tabaku, jeho športových aktivít,  sme zdokumentovali digiálnym fotoaparátom a videokamerou. Výsledky domácej projektovej práce sme zaznamenali na projektovej nástenke. Partnerom v jednotlivých krajinách sme  poslali písomnú  správu a CD s fotografiami.Videozáznam zo športového súperenia bude súčasťou dokumentárneho filmu, výsledného produktu  druhého roku našej spolupráce.