• Beseda I

KAPITÁNOM ARTMEDIE PETRŽALKA, BÝVALÝM ŽIAKOM NAŠEJ ZÁKLADNEJ ŠKOLY,
          JÁNOM KOZÁKOM,
          SA V
          RÁMCI REALIZÁCIE ÚLOH PROJEKTU COMENIUS KONALA DŇA 19.12.2008 O 13.00 HOD. V KLUBE ÁTRIUM - náš asociovaný partner - NA POZVANIE RŠ, RNDr. ĽUBOŠA HVOZDOVIČA. ŽIACI 5. A 8. ROČNÍKA NAŠEJ ŠKOLY SI PRE HOSŤA PRIPRAVILI ZAUJÍMAVÉ OTÁZKY TÝKAJÚCE SA JEHO ŠPORTOVEJ KARIÉRY I OSOBNÉHO ŽIVOTA. JÁN KOZÁK TRPEZLIVO ODPOVEDAL NA VŠETKY ZVEDAVÉ OTÁZKY A AUTORA NAJORIGINÁLNEJŠEJ ODMENIL FUTBALOVÝM DRESOM. ZÁVER BESEDY PATRIL AUTOGRAMIÁDE A FOTOGRAFOVANIU S JÁNOM KOZÁKOM.

PRIEBEH BESEDY SME ZAZNAMENALI DIGITÁLNYM FOTOAPARÁTOM A VIDEOKAMEROU.

Interview :

Spomeniete si na meno svojej triednej učiteľky zo základnej školy?
          Bola to pani učiteľka Ružena Gordiaková.

Boli ste dobrým žiakom?
          V základnej škole som mal po 5.ročník samé jednotky, vo vyšších ročníkoch aj dvojky. Vždy som bol vyznamenaný žiak.

Koľko poznámok zo správania ste dostali?
          Veľmi málo. Ja i moji spolužiaci sme boli v škole slušní. Myslím si, že časy sa zmenili. Nemali sme internet, taký prehľad a možnosti, ako máte vy dnes.

Ktorý vyučovací predmet ste v základnej škole nemali rád a ktorý ste mali najradšej?
          Nemôžem povedať, že by som nejaký vyučovací predmet nemal rád. Len pani učiteľka matematiky bola prísna. Na jej meno si už nespomeniem. Pretože som hrával futbal, tak je samozrejmé, že som mal rád telesnú výchovu.

Čo sa vám najviac páčilo v základnej škole?
          Mali sme vytvorené dobré podmienky, aby sme mohli študovať aj hrať futbal. Všetci učitelia nám boli nápomocní, no a my sme aj športovali, aj sme sa učili.

Chodievali ste na mliečnu desiatu?
          Popíš mi, ako prebieha. Nepamätám sa na to, ale je možné, že nám ju nosili do triedy.

Aké sú vaše spomienky na základnú školu?
          Mám len samé príjemné spomienky. Nemal som žiadne problémy. Na základnú školu sa nedá zabudnúť.

Kde ste študovali po ukončení základnej školy?
          Študoval som na Strednej priemyselnej škole dopravnej na  Hlavnej ulici Košiciach.

Od koľkých rokov ste začali hrať futbal?
          Ako sedemročný raz týždenne a od ôsmich rokov som pravidelne trénoval.

Prečo ste sa rozhodli práve pre futbal?
          Otec bol futbalista, a tak to aj mňa ťahalo na ihrisko.

Kto bol vaším futbalovým trénerom v základnej škole?
          Pán Rímsky, pán Pavúk a ďalší.

V akých kopačkách ste hrali futbal?
          Boli to obyčajné gumové a plátené kopačky. V tých časoch detské kožené kopačky neboli.

V koľkých rokoch ste hrali prvýkrát za dospelých?
          V sedemnástich rokoch.