• Deň zdravia

• Svetový deň zdravia sa v našej základnej škole začal  7. 4. 2008 triednickou hodinou o zdravom životnom štýle a o význame športu ako prevencie pred drogovou závislosťou.

V areáli školy žiaci kreslili kriedou na chodník zážitky zo Svetového dňa zdravia a podľa záuj
          mu sa všetci žiaci našej školy zapojili do športových aktivít. Školská jedáleň pripravila pre žiakov zdravú desiatu s množstvom zeleniny.

I. - IV. ročník

Žiaci III. ročníka plávali na plavárni v ZŠ na Trebišovskej ulici. Žiakom sa venovali p.u. Mgr. M. Cidilová a Mgr. D.Chrenková.
          Žiaci  I., II, IV.r. -  hrali športové hry na betónovom a trávnatom ihrisku školy. Zaujímavé športové disciplíny s loptami, švihadlom, kolkami,… pripravili  p.u. Mgr. I. Jakubišinová, Mgr. I. Jandová, Mgr. Z. Lukačková, Mgr. M. Kelíšková, Mgr. J. Polašková, Mgr. V. Žofčinová.

V.-IX. ročník

Chlapci V.- IX. r. hrali hádzanú, futbal a floorbal na multifunkčnom a veľkom trávnatom ihrisku. Zápasy rozhodovali p.u. P. Hižnay, Mgr. T. Pollák, Mgr. J. Lukáč.

Stolný tenis v malej telocvični a pod pergolami v areáli školy sa konali pod vedením p.u. Mgr. Ľ. Micáka a Ing. Š. Görcsösa.

Dievčatá V.- IX. r. hrali vybíjanú, hádzanú na multifunkčnom ihrisku s p u. P. Hižnayom, volejbal, basketbal, prehadzovanú vo veľkej telocvični s p.u. Mgr. G. Klimovou, RNDr. M. Žolobaničovou a Mgr. T. Pollákom. Badminton hrali na veľkom trávnatom ihrisku s p.u. J. Přikrylovou.

Po ukončení loptových hier sa dievčatá presunuli do veľkej telocvične, kde sa naučili pod vedením žiačok VIII. A,  IX.A,B  tancovať štvorylku. Na nácvik dohliadala p.u. Mgr. G. Klimová.

Výsledky súťaží sme priebežne uverejňovali na projektovej nástenke v hlavnom pavilóne školy. Víťazi aj účastníci športových turnajov boli odmenení diplomom.

O priebehu Svetového dňa zdravia žiaci napíšu aj do školského časopisu a informácie pošlú svojim kamarátom z partnerských škôl spolu s fotografiami z podujatia na CD.

Nácvik ľudového alebo moderného tanca

Žiačky VIII. A, IX.A,B  s pani učiteľkou Mgr. G. Klimovou na hodinách TV nacvičovali štvorylku. Tanec sa učili krok za krokom a na záver ho zatancovali celý. Nácvik a konečnú podobu tanca sme zdokumentovali digitálnym fotoaparátom a nahrali sme ho na video. 7.4.2009 počas Svetového dňa zdravia ho žiačky VIII.A, IX.A,B naučili svoje mladšie spolužiačky.

Video aj fotografie z nácviku sme poslali partnerským krajinám.